شوخی‌های ضدیهود در فرانسه

index

شهرهای نانت و تور در فرانسه به شهرهایی پیوستند که دیودونه، کمدین فرانسوی، را از اجرای برنامه منع کرده اند.

او که تاکنون به دلیل اظهاراتش علیه یهودیان شش بار محکوم به پرداخت جریمه شده و پیش از این هم چند بار با منع اجرای برنامه روبه رو شده است، قرار بود به زودی تور خود را در شهر نانت آغاز کند.

شهرداران بردو و مارسی هم پیش از این اجراهای او را در این شهرها لغو کرده بودند.

به تازگی فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه، خواهان قانونی کردن این ممنوعیت ها از سوی مقام های فرانسوی شده بود.

دیودونه، کمدین جنجالی فرانسوی، درباره اتاق های گاز شوخی کرده و به استهزای قربانیان و نجات یافتگان هولوکاست متهم شده است.

در اواخر ماه دسامبر، دیودونه در بریتانیا هم خبرساز شد، زمانی که نیکولاس آنلکا هنگام شادی پس از زدن گل، با دستش حرکتی کرد که دیودونه ابداع کرده بود و متهم شده بود که حرکتی شبیه سلام نازیهاست.

آقای انلکا گفته بود این حرکت صرفا ادای احترام به دیودونه بوده است، نه سلامی ضدیهود.

روز دوشنبه، مانوئل وال، وزیر کشور فرانسه به فرمانداران و پلیس شهرهای فرانسه هشدار داه بود که اگر برگزاری برنامه های دیودونه احتمال برهم ریخته شدن نظم عمومی را در پی داشته باشد، جلوی آن را بگیرند.

گفته می شود برنامه کمدی دیودونه، با عنوان دیوار، حاوی مجموعه ای از ارجاعات موهن به یهودیان است.

با وجود بدنامی دیودونه، شهرت این کمدین تا حدی است که گزارش شده است که ۵ هزار بلیت برای اجرای او در شهر نانت به فروش رسیده بود.


این مطلب را چاپ کنید

نظرات شما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد پر کردن قسمت های ستاره دار الزامی است *

*


− 5 = یک

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>